GC 7+ SINGLES Competition 2022 (Best of three 13 hoop games)

Winner receives the Suzanne Roberts Quaich

Runner-up receives
The Colman
Quaich

Jeff Smith
7 - 4
7 - 4

Andy Jones
1.    Jeff Smith  v  Liz Smith              32
7-2
7-4

Jeff Smith
7 - 4
6 - 7
7 - 3
Phil Johnson
Kevin Ward
7 - 6
7 - 5

Steve Morton



Jeff Smith










Colin Hall
6 - 7
7 - 4
7 - 6
David Young

Jeff Smith

7 - 2
6 - 7
7 - 4

John Rumford

5.  Michael Seagrief v M.Cranstoun   28
5-7
7-5
2-7
21.  Patrica Mulcahy  v  Barrie Scott 12
7-6
2-7
7-0
13.  Jim Walter  v  John Rumford        20
4-7
6-7

29.  Michael Marcel  v  Richard Owen 4

w/o

3.   Gillian Symons  v Julia Green      30
7-5
3-7
3-7
19.   Colin Hall  v  Madeleine Probert 14
7-5
7-3

11.   Dee McKibbin  v  Hugh Baylis   22
7-5
5-7
7-5
27.   Ruth Raunkiaer  v  David Young   6
5-7
3-7

7.    Mike Sayer  v  Carl Billson         26

w/o

23.   Trevor Day  v  Kevin Ward         10
5-7
7-6
4-7
15. Chrsitine Searle  v  Steve Morton 18
3-7
6-7

17.  John Etheridge  v  Andy Jones    16
2-7
5-7

9. Angus McKibbin v Wendy Kingon  24
7-6
7-3

25.  Carol Wadsworth v Phil Johnson   8
7-4
7-5


Colin Hall





Kevin Ward

Patrica Mulcahy
5 - 7
2 - 7

John Rumford
Angus McKibbin
5 - 7
7 - 5
3 - 7
Phil Johnson
Martin Cranstoun
3 - 7
4 - 7

Patrica Mulcahy
John Rumford
3 - 7
7 - 5
7 - 2
Richard Owen
Gillian Symons
6 - 7
7 - 3
5 - 7
Colin Hall
Dee McKibbin
4 - 7
6 - 7

David Young
Carl Billson
5 - 7
6 - 7

Kevin Ward
Steve Morton
7 - 4
7 - 6

Don Rutherford
Round of 16
- Play by 26 June -


Round of 32
- Play by 29 May -
Quarter-Finals
- Play by 31 July -
Semi-Finals
- Play by 21 August -
Final
- on 24 Sept (if poss.) -
31.  David Stachan v  Don Rutherford  2
3-7
6-7

PHYLLIS
COURT
CROQUET




Court
Bookings

No
competition
games in the
1400-1600
window

~

Click here

to see
availability

Back to
Liz Smith
7 - 6
7 - 3

John Etherridge
Liz Smith




Trevor Day

















Madeleine Probert



Ruth Raunkiaer










Barrie Scott



Michael Marcel
Round of 16
- Play by 24 July -
Quarter-Finals
- Play by 21 August -
Semi-Finals
- Play by 4 Sept. -
Final
- on 24 Sept (if poss.) -
GC 7+ Consolation "Plate" 2021 (Best of three 13 hoop games)
Round of 16
- Play by 26 June -


Round of 32
- Play by 29 May -
Quarter-Finals
- Play by 31 July -
Semi-Finals
- Play by 21 August -
Final
- on 24 Sept (if poss.) -
Wendy Kingon

25 Aug

Carol Wadsworth
Michael Seagrief
4 - 7
5 - 7

Barrie Scott
Jim Walter
5 - 7
3 - 7

Michael Marcel
Julia Green
3 - 7
5 - 7

Madeleine Probert
Hugh Baylis
4 - 7
5 - 7

Ruth Raunkiaer
Mike Sayer (no show)

w/o

Trevor Day
Chrsitine Searle



David Stachan
Round of 16
- Play by 24 July -
Quarter-Finals
- Play by 21 August -
Semi-Finals
- Play by 4 Sept. -
Final
- on 24 Sept (if poss.) -
The Red numbers
are seedings
The Red numbers
are seedings