GC 10+ SINGLES Competition 2022 (Best of three 13 hoop games)
1.       Andy Jones











































Jean Douglas-W.








Jane Probitts




Trevor Day
5.   Patricia Mulcahy



Paul Franklin









Barry Dent




4.     John Rumford
Round of 16
- Play by 24 July -
Quarter-Finals
- Play by 14 August -
Semi-Finals
- Play by 04 Sept -
Final
- on 24 Sept (if poss.) -











































Round of 16
- Play by 14 August -
Round of 32
- Play by 24 July -
Quarter-Finals
- Play by 28 August -
Semi-Finals
- Play by 11 Sept -
Final
- on 24 Sept (if poss.) -


































































GC 10+ Consolation "Plate" 2022 (Best of three 13 hoop games)
Round of 16
- Play by 14 August -
Round of 32
- Play by 24 July -
Quarter-Finals
- Play by 28 August -
Semi-Finals
- Play by 11 Sept -
Final
- on 24 Sept (if poss.) -
1.  64.                 BYE



9.  Colin Hall v Sally Tooher            56.



41. Rosemary French v Jane Probitts 24

w/o

25.  Michael Marcell v Lesl.Runnalls  40.



57.  Bundy Walker v Trevor Day        8
2-7
1-7

5.  60.                   BYE



37.  Elaenor Ringer v Paul Franklin   28.
4-7
6-7

21.  Stuart Crippen v Doug Tonks     44.



53.  Fay Ahara v Deon Melck          12.



13.  Carl Billson v David Strachan    52.



45.  John Howie v Barry Dent           20.
3-7
3-7

29.  Carol Hintington v Bernard Bridges36.



33.   Marie Pearce v Aly Warren     22.



17.   Sally Batty v Jean Douglas-W. 48.

w/o

49.  Stella Ward v Rae Ward (res.)  16.



Round of 64
- Play by 05 June -
61. 4                     BYE



3.  62.                   BYE



11.  Ian Forster v Jenna Shanks       54.



43.  Mike Stienle v Martin Cranstoun 22.



27.  Sue Rumford v Ian Runnalls       38.



59.  Jenny Bower v John Etheridge     6.



7.   Chrisitine Searle v Alison Smith  58.
7-1
7-2

39.  Alan French v Gary Butler         26.



23.  Daphne Spiers v Cliff Hampton   42.



55.  Maggie Young v Hugh Baylis     10.



15.  Danny Hall v Liz Smith              50.



47. Hilary Cowley v Carol Wadsworth 18



35. Sue Peperell v Ruth Raunkiaer   30



19.  Philip Collis v Jean Forster        46



51.  Julia Green v Steve Morton       14.



31.  David Channon v Jon.Pendennis 34.



63.   2.                  BYE



3.        Jim Walter














Sue Rumford




Chrisitine Searle


















Madeleine Probert















































































































































Round of 16
- Play by 24 July -
Round of 32
- Play by 26 June -
Quarter-Finals
- Play by 14 August -
Semi-Finals
- Play by 04 Sept -
Final
- on 24 Sept (if poss.) -
Round of 64
- Play by 05 June -

Court
Bookings

No
competition
games in the
1400-1600
window

~

Click here

to see
availability

Court
Bookings

No
competition
games in the
1400-1600
window

~

Click here

to see
availability
PHYLLIS
COURT
CROQUET

Back to
Home
page
The Red numbers
are seedings
The Red numbers
are seedings
The Red numbers
are seedings

Court
Bookings

No
competition
games in the
1400-1600
window

~

Click here

to see
availability

Court
Bookings

No
competition
games in the
1400-1600
window

~

Click here

to see
availability
Round of 32
- Play by 26 June -